Mniška

18. dubna 2011 v 22:43 | Mniška |  Profily členů
Srdečně Vás zdravím, stálí návštěvníci, náhodní poutníci internetovým vesmírem i mé blogové kolegy, kterým děkuji za přijetí - je mi velkou ctí, že s Vámi mohu pracovat na tomto úžasném projektu.

V prvé řadě bych se Vám nejprve ráda představila, abyste věděli, co ode mě můžete do budoucna čekat a nebyli nikterak překvapení. Za druhé bych Vás ráda upozornila na to, že jsem tak horlivý písálek, že se mi často povede napsat hodně dlouhý článek, čehož se budu snažit vyvarovat, stejně jako nyní. Nicméně pokud se neudržím, předem se omlouvám.

Studuji na filozofické fakultě univerzity Jana Evangelisty Purkyně, obor historie, kterou miluji. Ovšem mé zájmy jsou opravdu dalekosáhlé, takže jestli se jednou budu skutečně věnovat historii jako svému povolání, je ve hvězdách, zajímá mě totiž také filozofie, ráda se učím jazykům (češtině, angličtině, němčině, španělštině, latině), bohemistiku vyjmenuji zvláště, neboť sem tuším můžeme zařadit i českou literaturu, kterou mám rovněž ráda. Miluji hudbu, zpívám v kapele a hraji na kytaru, do budoucna se chystám přidat ke svému historickému studiu i studium muzikálového herectví. (Jinak žánr, možná se budete divit, ale nejvíce ze všech mi chutná metal). Dále zbožňuji přírodu a zvláště zvířata (jednou budu mít farmu morčat, to Vám povídám! A když ne morčat, tak jiných zvířat). Velmi mě zajímá i psychologie. Ráda také pisálkuji a jednou (nebo i víckrát) bych chtěla vydat svou knihy, či knihy.

Jsem hlavně optimistický a romantický snílek, takže od teď Vás již jistě nepřekvapí, že se v mých článcích možná budou nacházet idealistické náznaky a možná i utopie, udivení nad nespravedlností apod. Jsem také fantazák každým coulem, v souvislosti s tím mám ráda LARPy, cony. Jsem také velký hráč počítačových her (HOMAM, Zaklínač,Painkiller aj.). Ráda o sobě říkám, že mám v sobě 6 osobností, protože si myslím, a mnoho mých kamarádů to může potvrdit, že se ve mně mísí mnoho vlastností a zájmů zdánlivě k sobě neslučitelných, třeba byste o mně na první pohled neřekli, že miluji metal a občas si ráda hraju na drsňačku, miluji vzdělávání, někdy se chovám dětinsky aj. Naopak se se mnou nedá mluvit o módě, oblečení a kosmetice, tomu moc nedám. Vlastně téměř vůbec.

Vzhledem k tomu, že jsem historička, čekejte ode mě především pohledy na češtinu a snahy o její rozvoj z historického hlediska a občas se se mnou podíváte do minulosti i trochu jinak (samozřejmě, co se týče českého jazyka). Taky protože jsem si vědoma toho, že mám v češtině a její gramatice nějaké mezery, ráda si společně s Vámi připomenu některá pravidla a rozebereme si (snad) pár češtinářských zapeklitostí (vím, na škole to většina z nás nesnášela, ale myslím, že je záhodno, abychom znali náš jazyk, když o sobě říkáme, že jsme Češi). Chci také mluvit o literatuře a občas si i zauvažovat. No, uvidíme, plánů mám vždycky tolik, že mé pamatovací buňky občas nestíhají sebe samy.

Omlouvám se, že jsem se zase tak rozepsala. Děkuji ještě jednou za přijetí a já ještě popřeji Vám návštěvníkům příjemnou cestu tímto blogem, doufám, že zde najdete mnoho užitečného, že články Vás povzbudí a pohladí na duši a Vy budete češtině zase fandit tak, jako to dělali naši obrozenci v 19. století.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama