Nová rubrika o vymyšlených českých slovech

25. dubna 2011 v 18:28 | Krasivija |  Neologismy
Takže jsem tu založila novou rubriku.
Jen tak pro zajímavost, nelologismy jsou nově vzniklá slova. A v dnešní době se u nás objevuje stále více cizích slov, a tak se musí vymyslet nová česká slova, pro které ještě neexistuje český výraz a nebo věci, pro které neexistuje slovo v žádných jazycích.
Do této rubriky samozřejmě můžete (skoro musíte) přidávat články taky.
Nyní sem já dám pár hezkých nově vzniklých slov, které se musí pustit dál do světa.
.
Čočóček - černá skvrna na kachní hlavě (toto slovo jsem vymyslela ve třech letech. Tenkrát to bylo označení pro všechno)
Prdedlant - člověk, který gurmánsky prdí
Hufláč - penis (velice pěkné slovo od mého SB Lawiane)
Zářometyk - ten, kdo metá záři (takový nesmysl)
Jinak ještě mám z dětství spoustu vymyšlených slov, na kterých se výrazně podílela i sestra. Ale já nevím, co by ty slova mohla znamenat.
Třeba krosťoch, bunkylínky (původně to mělo být jméno. Vždy jsme si vylazly na skříň a říkali: ,,Dobrý den já jsem pan Bunkylínky" ), tukytele (to jsme na sebe pořvávály na vsi), bukotrlok, orlok a fimfodon.
.
Začali jsme zvesela, co? Tolik novývh slov, které ani nejdou použžít v praxi. Já je ale používám jako nadávky. A víte co? Dám vám nepovinný domácí úkol. Vymyslet, co by ta slova mohla asi znamenat. Nemusite to ale dělat za každou cenu. Můžete si ta slova i pozměnit. Pro obohacení češtiny všechno... Nakonec to stejně ale určitě dopadne tak, že si budu muset všechno vymyslet sama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tinka Tinka | 29. dubna 2011 v 22:21 | Reagovat

Slova jsou to hezká a libozvučná :) Nejvíc se mi líbí krosťoch :D To by mohl být někdo, kdo se nemyl tak dlouho, až se na něm udělala tlustá vrstva špíny a ztvrdla, čímž vytvořila jakousi krustu- a od toho tedy krosťoch. :) Můj bratr právě dostal další nelichotivou přezdívku do sbírky. :D

2 ředitel ředitel | E-mail | 3. května 2013 v 18:59 | Reagovat

kykyrykoš = kohout

3 Pavlos Pavlos | 20. ledna 2014 v 11:48 | Reagovat

Nová slova
Smrkník = Kapesník
Výstavek = Vystavovaný předmět v museu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama